Ławki do brzuszków

Ilość znalezionych towarów: 6

Brzuszki są ćwiczeniem doskonale znanym zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Zazwyczaj wykonuje się je bezpośrednio na podłodze, jednak na profesjonalnych siłowniach istnieją urządzenia, które znacznie ułatwiają trening. Mowa tu o specjalnych ławeczkach do brzuszków, pozwalających na wzmacnianie mięśni brzucha i klatki piersiowej.

Ławeczki do brzuszków różnią się od siebie dokładną konstrukcją. Niektóre z nich to modele, które można położyć całkowicie płasko. Inne służą do wykorzystywania pod kątem, a jego wartość da się samodzielnie regulować. Oferujemy też produkty ze specjalnymi blokadami na nogi. Dzięki nim wykonywanie brzuszków staje się łatwiejsze, a ciało nie przesuwa się podczas ruchu.

Dostępne ławeczki do brzuszków pokryto tapicerką wypełnioną specjalną pianką. Jest ona twarda, a jednocześnie zapewnia komfort leżenia. W przypadku brzuszków ma to ogromne znaczenie. Wówczas dolna część kręgosłupa wywiera duży nacisk na powierzchnię, dlatego warto, by tapicerka zabezpieczała ją przed wrzynaniem się metalowych elementów. Jej budowa sprawia, że ciało zachowuje prawidłową pozycję podczas ćwiczeń.

Funkcjonalne ławeczki do brzuszków

Każda ławeczka do brzuszków została wyposażona w szereg elementów wpływających na funkcjonalność sprzętu. Mowa tu m.in. o nakładkach antypoślizgowych. Pozwalają one na utrzymanie stabilnej pozycji ciała w trakcie ćwiczeń. Oprócz tego sprzęty tego typu można regulować. Użytkownik jest w stanie dopasować odpowiedni kąt pochylenia do swoich preferencji. Pozycja ciała wpływa bowiem na to, jakie mięśnie są wzmacniane podczas ćwiczeń.

Każda ławka do brzuszków została wyposażona również w specjalne elementy do blokowania nóg. W większości modeli można je regulować. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy siłownię uczęszczają osoby o różnym wzroście. Wówczas będą one mogły samodzielnie dopasować położenie blokad do długości swoich nóg.

Ławeczki do brzuszków można również z łatwością utrzymać w czystości. Tapicerka została bowiem pokryta materiałem, który jest odporny na działanie wilgoci i potu. Wystarczy przetrzeć go środkiem dezynfekującym, by pozbyć się bakterii. Obecnie wielu właścicieli siłowni stawia bowiem na zwiększoną higienę w swoim obiekcie.

Wytrzymałe ławki do brzuszków

Ławeczki do brzuszków każdego dnia są narażone na ogromny nacisk. To właśnie dlatego ich konstrukcję tworzy się z wykorzystaniem wytrzymałych materiałów. Każda ławka rzymska ma nieco inną wytrzymałość. Zazwyczaj jednak sprzęty tego typu pozwalają na utrzymanie nawet niecałej tony. Oznacza to, że ćwiczenie na nich jest całkowicie bezpieczne zarówno dla osób szczupłych, jak i kulturystów czy ludzi, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. W przypadku ławek wielofunkcyjnych istnieje również opcja podnoszenia ciężarów o masie od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów.

Wszystkie dostępne produkty zostały przetestowane i zatwierdzone przez profesorów z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. To osoby, które dysponują wiedzą praktyczną i teoretyczną w zakresie prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Specjaliści sprawdzili, czy dany sprzęt pozwala na bezpieczne realizowanie treningu i czy sprawdzi się na profesjonalnych siłowniach.

Estetyczne ławeczki do brzuszków

W nowoczesnych siłowniach ogromne znaczenie ma nie tylko funkcjonalność, lecz także wygląd ławek do brzuszków. Obecnie osoby odwiedzające centra sportowe stawiają bowiem przede wszystkim na jakość wyposażenia oraz estetykę całej aranżacji. Ważne, by siłownia prezentowała się profesjonalnie już po wejściu do budynku. Miłośnicy sportu chętniej wykupią karnet na siłownię, która wygląda atrakcyjnie i zachęca do ćwiczeń. Z tego powodu wszystkie nasze ławki do brzuszków zostały utrzymane w spójnym designie. Mowa tu o ciemnej konstrukcji ze stali oraz czerwonej tapicerce, którą można z łatwością utrzymać w czystości. Ławeczki zostały również estetycznie wykończone z wykorzystaniem specjalnych gumowych nakładek oraz zaślepek.

pixel