GRYFY OLIMPIJSKIE

Ilość znalezionych towarów: 10

Gryf olimpijski to jeden z podstawowych elementów wyposażenia siłowni. Jest to drążek, na którym umieszczane są ciężary. Dźwiga się je przy wykonywaniu ćwiczeń. Rozróżniamy kilka rodzajów gryfów, najpopularniejszy jest podział na gryfy:

  • proste,

  • łamana/gięte,

  • kratownice,

  • krótkie.

Każdy z wymienionych gryfów nadaje się do ćwiczenia różnych partii mięśni ramion oraz klatki piersiowej. Korzystając z tego rodzaju gryfów, wzmacniasz mięśnie lub rzeźbisz swoją sylwetkę. Wszystko zależy od ilości powtórzeń i wagi ciężarów. Gryfy, które znajdują się w naszej ofercie, świetnie sprawdzają się w domu oraz w klubach fitness. Ich średnica dostosowana jest do większości obciążeń na siłownię dostępnych na rynku.

Gryfy olimpijskie – jak dobrać odpowiedni?

Wybór odpowiedniego gryfu zależy od partii mięśni, którą zamierzasz trenować oraz ćwiczeń, które chcesz wykonywać. Gryf prosty najbardziej nadaje się do: martwego ciągu, zarzutu oraz podrzutu ciężaru i wyciskania na ławce. Gryfy łamane są dobre dla początkujących, ponieważ odciążają nadgarstki. Również nadają się do wyciskania ciężaru na ławce oraz treningów bicepsu. Kratownice najlepiej nadają się do trenowaniu bicepsu. Gryf krótki dobrze sprawdzi się przy treningu ramion.

Wybór gryfu zależy więc od rodzaju treningu. Dla początkujących najlepiej sprawdzi się gryf łamany. Sprawdź naszą ofertę gryfów olimpijskich i wybierz odpowiedni dla siebie!

pixel