STOJAKI POD SZTANGĘ

Ilość znalezionych towarów: 5

Ćwiczenia ze sztangą są jednym z podstawowych elementów treningu kulturystycznego. Trudno sobie wyobrazić rozwijanie wielu partii mięśniowych bez solidnego obciążenia, wymagającego sporego wysiłku, a zarazem odpowiednio ukierunkowanego. Sztanga to jednak przyrząd w pewnych okolicznościach niebezpieczny, dlatego niezmiernie ważne jest – zwłaszcza przy ćwiczeniach wykonywanych bez asysty – odpowiednia konstrukcja stojaka.

Stojaki do sztangi – czym cechuje się profesjonalny sprzęt na siłownię

Najważniejsze jest bezpieczeństwo ćwiczącego. Solidny stojak pod sztangę musi więc być konstrukcją stabilną, która w żadnych okolicznościach się nie przewróci, a odłożoną sztangę zawsze utrzyma. Niekiedy istotna jest możliwość dodatkowego mocowania stojaka w podłodze. Atutem jest także łatwość montażu i demontażu.

Powinna być to także konstrukcja obliczona na wiele lat intensywnego użytkowania, zwłaszcza jeśli ma stanowić wyposażenie publicznej siłowni lub klubu fitness.

Kolejną istotną cechą jest regulacja wysokości. To dzięki niej można dostosowywać stojak do swojej budowy ciała, preferencji, a także rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Im więcej jest możliwości, tym bardziej uniwersalny okaże się stojak. Dotyczy to również obsługi gryfów o różnej długości, aby można było stosować rozmaite sztangi.

Dobry stojak to również taki, który umożliwia przechowywanie talerzy i gryfu sztangi. Sprzęt zajmuje wtedy mniej miejsca na siłowni i jest zawsze pod ręką.

Polecane modele stojaków pod sztangę w Kelton

Sprzęt kulturystyczny Kelton jest przed wprowadzeniem do sprzedaży, testowany przez specjalistów z krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Daje to gwarancję jego bezpieczeństwa i przydatności do treningów. Każdy z nich ma wiele zalet, przy czym szczególnie polecamy sprzęt uniwersalny, taki jak np. stojaki na sztangę do wyciskania H1, które w żaden sposób nie ograniczają ćwiczącego. Ich rozstaw można dowolnie regulować tak jak wysunięcie wkładu (8 stopni). Podobnie uniwersalne są stojaki do wyciskania PS1. Regulowany rozstaw i mocne bolce asekuracyjne to z kolei atuty ramowych stojaków HS4.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz stojak odpowiedni do Twoich potrzeb! 

pixel