PORĘCZE DO ĆWICZEŃ

Ilość znalezionych towarów: 4

Poręcze to świetny przyrząd do ćwiczenia w domu oraz na siłowni. Jest to prosta konstrukcja, która pozwala na trenowanie wielu różnych partii mięśni. Na poręczach możesz ćwiczyć przede wszystkim klatkę piersiową oraz ramiona i brzuch. Ponadto ćwiczenie na poręczach jest jednym z najlepszych sposobów na szybką rozbudowę masy mięśniowej.

Poręcze do pompek i innych ćwiczeń – jaki sprzęt dobrać

Poręcze można podzielić na stojące oraz mocowane do ściany.

Modele stojące zazwyczaj są bardziej urozmaicone. Poza poręczami można na nich znaleźć drążek z wieloma różnymi chwytami, podpórki do unoszenia nóg oraz drabinki, które mogą się przydać przy montażu np. ławki rzymskiej. Są to poręcze, które pozwalają na osiąganie świetnych wyników, znacząco rozbudowując masę mięśniową.

Poręcze mocowane do ściany również mają swoje zalety. Dzięki przymocowaniu do ściany zyskuje się sporo miejsca. Jest to rozwiązanie dobre do domowej siłowni. Jednak z drugiej strony modele te nie mają dodatkowych uchwytów itp. Zazwyczaj jest to po prostu poręcz z podpórkami do unoszenia nóg.

W tym przypadku wybór zależy od ilości miejsca i potrzeb. Jeśli inwestujesz wyposażenia na siłownię, lepiej wybierz poręcze stojące. Z kolei, kiedy zależy Ci na zaoszczędzeniu miejsca, postawić na poręcze mocowane do ściany.

Jakie ćwiczenia można wykonywać na poręczach do ćwiczeń

Jest wiele ćwiczeń, które możesz wykonywać na poręczach.. Dlatego niezależnie od poziomu zaawansowania każdy znajdzie coś dla siebie. Oto przykładowe ćwiczenia:

  • L-sit, czyli ćwiczenie polegające na utrzymywaniu całego ciężaru swojego ciała na rękach,

  • pompki na poręczach,

  • pompki szwedzkie,

  • podciąganie w podporze.

Im bardziej rozbudowana konstrukcja poręczy, tym więcej ćwiczeń możesz na nich wykonywać. Wszystkie ćwiczenia robione na poręczach bazują na własnej masie. Właśnie dlatego warto wybrać poręcze, ponieważ jest to tani sposób na efektywny trening.

Poznaj szczegóły oferty!

pixel