Gryf prosty

Ilość znalezionych towarów: 5

Jeśli regularnie ćwiczysz na siłowni, z pewnością wiesz, że hantle i kettle to nie wszystko. Aby trening był bardziej wszechstronny, warto ćwiczyć ze sztangami, które rozwijają różne grupy mięśni. Ćwiczenia z gryfami są także niezbędne w przypadku chęci równomiernego rozwoju masy mięśniowej. Dowiedz się, co jeszcze zyskasz, korzystając z gryfów prostych!

Sztanga do ćwiczeń

Sztangi do ćwiczeń to jedne z podstawowych przyrządów treningowych. Nie jest to sprzęt przeznaczony jedynie dla zawodników z dużym doświadczeniem. Każdy, kto ma ogólną sprawność ruchową, może bez problemu ćwiczyć ze sztangą. Co ważne ćwiczenia nie są bardzo skomplikowane. Jakie jeszcze mają zalety? Ćwiczenia przypominają naturalne ruchy, które wykonujemy przy codziennych czynnościach i uruchamiają mięśnie w podobny sposób. Dzięki sztandze możesz trenować mięśnie pleców, ramion i klatki piersiowej. Poćwiczysz z nią także mięśnie dolnych partii ciała. Dużą zaletą sztang jest także to, że możesz je dowolnie rozbudowywać i dokładać odpowiadające Ci obciążenia.

Sztanga prosta

Prosta sztanga, jak sama nazwa wskazuje, jest całkowicie prosta na całej długości. Świetnie sprawdza się w przypadku ćwiczeń wzmacniających ramiona. Często używana jest również podczas rozwijania mięśni klatki piersiowej, barków oraz przy ćwiczeniach typu martwy ciąg.

Gryf prosty czy łamany?

Wszystko zależy od potrzeb i preferencji osoby ćwiczącej. Gryfy łamane świetnie sprawdzą się u osób początkujących, które nie mają jeszcze wyrobionej siły w nadgarstkach. Mogą okazać się dobre także dla ćwiczących po nieskomplikowanych kontuzjach. W przypadku osób średniozaawansowanych lub zaawansowanych do rozważenia jest zarówno gryf prosty, jak i gryf łamany. Warto ćwiczyć z użyciem obu rodzajów sztang – dzięki temu trening będzie bardziej urozmaicony.

Zadbaj o swoją formę, ćwicząc ze sztangą!

pixel