Drążki do podciągania

Ilość znalezionych towarów: 9

Drążki do podciągania stanowią bardzo ważny element wyposażenia siłowni. Służą1 one zwłaszcza do budowania mięśni w obrębie rąk. W naszym asortymencie znajdziesz wiele produktów pozwalających na wykonanie kompleksowego treningu. Wśród nich pojawiają się:

  • prowadnice do ściany,
  • drabinki do ławki skośnej,
  • poręcze do ściany,
  • drążki do podciągania do sufitu,
  • stacjonarne poręcze do DIP’ów,
  • stacjonarne poręcze proste,
  • stacjonarne poręcze klatki.

Nasze sprzęty zostały zaprojektowane przez specjalistów w swojej branży, a następnie dokładnie sprawdzone m.in. przez profesorów z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. To osoby, które od lat zajmują się ćwiczeniami i zgłębianiem prawidłowych technik ich wykonywania. Liczne testy sprawiają, że możesz mieć pewność wysokiej jakości dostępnych drążków. To sprzęty sprawdzające się zarówno w domu, jak i na profesjonalnych siłowniach.

Wszystkie drążki do podciągania z naszej oferty zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają one stabilność podczas ćwiczeń, a także odporność na duże obciążenie. Są estetyczne, więc doskonale wkomponują się w wyposażenie nowoczesnych siłowni. Zapewniają bezproblemowe działanie przez długi czas, także w przypadku zaawansowanych miłośników kulturystyki, którzy wykonują wymagające ćwiczenia.

Wytrzymała konstrukcja drążków do podciągania

Drążek do podciągania musi być odpowiednio wytrzymały, by mógł pełnić swoją funkcję. Ma to szczególne znaczenie w przypadku modeli montowanych do ściany. Zostały one skonstruowane w taki sposób, by zapewniać stabilne zamocowanie. Oprócz tego w naszej ofercie znajdziesz specjalne prowadnice przyczepiane do ściany. Pozwalają one na zamontowanie nawet kilku urządzeń, a także regulowanie wysokości drążków. To doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń o ograniczonym metrażu, a także siłowni prywatnych w garażach czy piwnicach.

Drążek do ćwiczeń można zamontować zarówno na wspomnianej prowadnicy, jak i bezpośrednio na ścianie. Pierwszy sposób mocowania jest jednak bardziej uniwersalny. Pozwala na regulowanie drążka nawet na kilkunastu poziomach. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy z danej siłowni korzysta wiele osób o różnym wzroście. Wystarczy tylko zniżyć lub podwyższyć drążek, by możliwe było wykonanie na nim dowolnych ćwiczeń.

Każdy drążek do ćwiczeń został poddany licznym testom. Pozwoliło to na sprawdzenie, jakie maksymalne obciążenie może znieść konkretny model. Na dostępnych drążkach z powodzeniem da się wykonać ćwiczenia przy obciążeniu około 100-200 kg. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób uczęszczających na siłownię rekreacyjnie, jak i profesjonalnych kulturystów.

Oprócz tego w konstrukcji drążków zastosowano grube uchwyty. Pozwalają one na wygodne trzymanie, minimalizując ryzyko ześlizgiwania się dłoni w trakcie wysiłku. W przypadku niektórych modeli średnica uchwytów wynosi około 27 mm. Dokładne parametry poszczególnych produktów znajdziesz w ich specyfikacji.

Drążki do podciągania o wielu zastosowaniach

Dostępne drążki do podciągania sprawdzają się doskonale podczas różnych ćwiczeń. Pozwalają na wzmocnienie m.in. mięśni grzbietu i ramion. Niektóre ruchy angażują również mięśnie brzucha – mowa tu o unoszeniu nóg podczas wiszenia na drążku. Konstrukcje poszczególnych drążków różnią się od siebie, choć zdecydowana większość pozwala na ustawienie nawet kilku rodzajów rozstawów. Umożliwia to trenowanie różnych mięśni, zwłaszcza tych na grzbiecie.

Drążki do pociągania montowane na ścianie zostały zaprojektowane w taki sposób, by ćwiczący mógł z powodzeniem unosić nogi w trakcie aktywności fizycznej. Znika więc ryzyko uderzania kolanami o ścianę podczas treningu. W większych pomieszczeniach doskonałym wyborem jest również drążek do podciągania stacjonarny. To samodzielna konstrukcja, którą można postawić w dowolnym miejscu. W przypadku drążków stacjonarnych ogromne znaczenie ma regulacja ich wysokości, a także stabilna podstawa. Zadbaliśmy o to, by nasze produkty zapewniały pełne bezpieczeństwo w trakcie treningów.

pixel