Gryfy proste

Ilość znalezionych towarów: 8

Na siłowni konieczne jest wykorzystanie różnego rodzaju maszyn i akcesoriów, które pozwalają na budowanie konkretnych partii mięśni. Wśród nich pojawiają się m.in. gryfy proste. To specjalne sztangi, z blokadami przy obu końcach. Pozwalają one na wykonywanie uginań, ciągów, podciągań czy wycisków. Ich odpowiednie zastosowanie zależy wyłącznie od fantazji ćwiczącego, a także celu danego treningu.

Dostępne gryfy proste wykonano z wysokiej jakości stali, odpornej nawet na bardzo duże obciążenia. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne ćwiczenie, bez względu na liczbę talerzy założonych na końcówki metalowego elementu. Wiele produktów pokryto także dodatkową warstwą chromu. Pozwala ona na zachowanie ich odpowiednich parametrów i nie martwienie się rdzą. Trzeba bowiem pamiętać, że gryfy mają ciągły kontakt z potem, dlatego pod wpływem wilgoci z czasem mogą się niszczyć.

Funkcjonalne gryfy proste

Gryfy proste dostępne w naszym sklepie internetowym zostały wykonane w taki sposób, by zachować bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. W ich części chwytnej wykorzystano m.in. metodę ryflowania. Zapobiega to ślizganiu się dłoni na gryfie, dzięki czemu możliwe jest łatwiejsze i stabilniejsze trzymanie metalowego elementu.

Oprócz tego konstrukcje dostępnych produktów zostały przemyślane w taki sposób, by zapewniać możliwość powieszenia na nich nawet kilku różnych obciążeń. Wszystko ze względu na część od blokady do końca gryfu, która ma ponad 20 cm długości. To dobry wybór dla osób zaawansowanych w ćwiczeniach siłowych, regularnie zwiększających obciążenie. Gryf prosty może bowiem wytrzymać ciężar nawet ponad 300 kg.

Gryfy proste zostały wyposażone również w specjalne zaciski sprężynowe, pozwalające na dociśnięcie do siebie talerzy obciążeń bez rysowania ich. Takie rozwiązanie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości wyroby, sprawdzające się nawet w przypadku zaawansowanych miłośników wyciskania ze sztangą.

Szeroki wybór gryfów prostych

W naszym asortymencie znajdziesz gryfy proste o różnych długościach. Odbiegają one od siebie także średnicą i dodatkowymi rozwiązaniami, wpływającymi na komfort oraz bezpieczeństwo ćwiczeń. Sam prosty gryf waży zwykle kilkanaście kilogramów, a dodatkowo pozwala na zawieszenie talerzy zwiększających jego masę nawet kilkunastokrotnie. Niektóre produkty są dostępne w zestawie ze specjalnymi zaciskami, umożliwiającymi utrzymanie obciążeń w jednym miejscu.

Oferujemy zarówno gryfy krótkie, jak i długie, których całkowite wymiary przekraczają nawet 2 metry. Dzięki temu każdy użytkownik może dopasować odpowiedni produkt do jego planowanego zastosowania. Z gryfów prostych zwykle korzysta się na ławeczkach, podczas wyciskania ciężarów w pozycji leżącej. Mogą być one również używane jako drążki i montowane na specjalnych uchwytach. Opcji jest wiele, dlatego przygotowaliśmy gryfy o różnych wymiarach i wytrzymałości na obciążenie.

W naszym sklepie znajdziesz tez specjalne gryfy olimpijskie. Wówczas średnica tulei jest dopasowana do wymagań stawianych w trakcie igrzysk. To dobry sposób na ćwiczenie m.in. do zawodów. Takie produkty sprawdzają się doskonale m.in. na siłowniach, gdzie wielu osobom zależy na realizowaniu treningów zgodnie z normami olimpijskimi.

Uniwersalne gryfy proste

Gryfy proste to elementy przydające się do różnego rodzaju ćwiczeń siłowych. Sprawdzają się one doskonale zarówno w prywatnych, domowych siłowniach, jak i w profesjonalnych centrach fitness. Są to bowiem produkty bardzo wytrzymałe i odporne na eksploatację, nawet gdy korzystają z nich osoby o znacznej masie ciała. Raz zakupiony gryf prosty może być z powodzeniem wykorzystywany przez kolejne lata, stopniowo zwiększając obciążenie założone na jego końce.

Gryf prosty sprawdzi się doskonale podczas podciągania ciała czy podnoszenia obciążeń w różnych pozycjach. Warto stosować je m.in. w połączeniu z ławeczkami. Wówczas dobrym pomysłem jest zainwestowanie także w dodatkowy, metalowy stojak na sztangi.

pixel