Które hantle do profesjonalnej siłowni są najlepsze?

2020-10-28

Dostęp do wszelkiego rodzaju sprzętu siłowego sprawia, że powoli zaciera się granica pomiędzy ćwiczeniami, które można wykonywać na profesjonalnej siłowni, a aktywnością w zaciszu czterech ścian. Jednak nie da się ukryć, że profesjonalne siłownie mają sporą przewagę nad tymi domowymi, chociażby w wyborze hantli.

W końcu z zewnętrznej siłowni korzystają osoby o różnym stopniu zaawansowania i różnych możliwościach, więc sprzęt należy dostosować do potrzeb każdego klienta. Z drugiej strony trzeba też pamiętać o ograniczonej przestrzeni i liczbie użytkowników, więc nie sposób po prostu kupić po kilka hantli każdego rodzaju, bo to po prostu mija się z celem. W takim razie, jakie hantle na siłownie wybrać? Podpowiadamy! 

Co wybrać – hantle bitumiczne czy żeliwne?

Hantle można podzielić na wiele kategorii. Jedną z nich jest materiał, z którego zostały wykonane ciężarki. Najpopularniejszymi wyborami w ostatnim czasie są hantle bitumiczne oraz standardowo hantle żeliwne. Jednak, które z nich będą najlepszym wyborem w siłowni? Jeżeli chcesz stworzyć faktycznie profesjonalne miejsce do ćwiczeń, warto postawić na oba rodzaje. Pozwoli to dotrzeć do klientów z różnymi potrzebami.

Jednak jeśli nie masz takiej możliwości, aby wybrać oba rodzaje sprzętu, lepszym rozwiązaniem okażą się hantle żeliwne, które znajdziesz w przedziale od 0,5 kg do kilkudziesięciu kilogramów każda. Co więcej, są one dostosowane zarówno do początkujących amatorów siłowni, jak i bardziej zaawansowanych zawodników. Poza tym stawiając na modele regulowane, możesz znacząco ograniczyć liczbę pojedynczych hantli, co przekłada się na ograniczenie przestrzeni potrzebnej do ich przechowywania.

 17023 CIĘŻAREK ŻELIWNY POKRYTY WINYLEM 4.0 KG

Ile waży sztanga na siłowni, czyli szeroki wybór ciężarów

Profesjonalna siłownia musi być dostosowana do różnych klientów, co oznacza, że trzeba dać im wybór. Nie chodzi tutaj tylko o wybór sprzętu, ale również natężenia samych ćwiczeń. O ile sprawa jest stosunkowo łatwa w przypadku zautomatyzowanego sprzętu, o tyle trochę się komplikuje przy okazji tzw. wolnych ciężarów, czyli m.in. hantli. Warto więc zadbać o to, aby klient, który chce popracować nad swoją masą mięśniową miał ku temu odpowiednie warunki.

Pamiętać należy o każdym kliencie, bez względu na stopień jego zaawansowania. W końcu siłownie odwiedzają zarówno osoby początkujące, które muszą zaczynać od półkilogramowych ciężarków, jak i ludzie doświadczeni, dla których kilkadziesiąt kilogramów nie jest żadnym problemem. Dzięki temu znajdzie się coś dla osób, które zastanawiają się, jakie hantle na początek wybrać, jak i dla tych, które mają już swój stały harmonogram ćwiczeń.

Czy hantle powinny być w każdej siłowni?

Ostatnią kwestią, nad którą trzeba się zastanowić, jest konieczność zakupu hantli do ćwiczeń. Czy wolne ciężary powinny być dostępne w każdej siłowni? Oczywiście, wszystko zależy od jej profilu. Jednak hantle są na tyle uniwersalnym sprzętem, że sprawdzą się dosłownie wszędzie. W końcu za ich pomocą możesz nie tylko ćwiczyć podnoszenie ciężarów, ale również dokładać obciążenie do innych zestawów ćwiczeń, np. podczas rozgrzewki albo ćwiczeń rzeźbiących ciało.

Co więcej, wyposażając swoją siłownię w hantle, nie tracisz nic, a możesz wiele zyskać – zadowolonych i lojalnych klientów, którzy często bez wolnych ciężarów nie wyobrażają sobie swojej aktywności fizycznej. adbaj więc o to, aby dostarczyć im tego, czego potrzebują, a wtedy z pewnością chętnie do Ciebie wrócą i polecą Twoją siłownię swoim znajomym!

pixel